DS SAURUS

Prohlídka školky

Plán výchovy

Aktuality

Foto pro rodiče

SQS vzdělávací centrum - DS Saurus

Přihlaste se k zobrazení dalšího obsahu určeného pouze pro rodiče. Naleznete zde mnoho fotografií a videí.


Dění z DS SAURUS

26. 11. 2021 - dnes jsme si užili 8. lekci plavání. Děti se přivítaly básničkou „Dobrý den“, poklouzaly se po skluzavkách a navlékaly korále na velkou šňůru, které si také na krku vyzkoušely. Po té jsme přešli do většího bazénu, kde jsme udělali velké kolo a zacvičili si „Kolo, kolo mlýnský“. Po té děti proplouvaly skrze kruh s balónky a posilovaly plavecký styl prsa. Malé děti si hrály v malém bazénku s kroužky a balónky, zatímco se nám ve větším bazénku objevila smečka pejsků 😊. Děti lezly po deskách jako pejsci a na konci skočily do vody. Nechyběla také u dětí oblíbená mašinka a vožení dětí na pěnových deskách. Děti se držely desek a nohama kormidlovaly. Lekci jsme zakončili přeplaváním bazénku. A těšíme se na poslední dvě lekce, které máme určené jako náhradní termíny za lekce odložené. Čtvrtek 2. a 9. 12. Všem přejeme pohodový víkend a těšíme se na naše první adventní pondělí 😊.


25. 11. 2021 - 
ráno si děti hrály na koberci, postavily garáž pro auta, stavěly různé stavby z pyramidy. Také si pak vzaly vlakovou dráhu a opět postavily krásné městečko s kolejemi. Přivítali jsme se v ranním kroužku - zopakovali jsme si novou vítací písničku a básničku o drakovi. Řekli jsme si, jaký máme dneska den a jaké je počasí. Zacvičili jsme si s padákem. Nejdříve se z nás stal mrak, který se nesměl rozpojit. Potom se z padáku stal deštník, pod který jsme se schovali, když jsme uslyšeli déšť. Nakonec jsme tvořili pomocí padáku vánek, vítr, vichřici. :) Po svačince jsme si zopakovali písničku Listopad a doprovodili jsme si ji na hudební nástroje. Protože nám brzy začne adventní čas, tak jsme si nezapomněli vytvořit adventní věnec. Děti podávaly větvičky, zapíchaly si svíčky a nakonec ho ozdobily a paní učitelka ozdoby nalepila. :) Těšíme se na zítra, na další lekci plavání :)

      

 

24. 11. 2021 - některé děti si ráno dodělávaly obrázek deště s deštníkem. Společně jsme si hráli na koberci a postavili jsme velkou železniční trať s mosty a tunely. Děti si také hrály v baráčku na opraváře a stavěly si z lego kostek. Přivítali jsme se v ranním kroužku, zopakovali jsme si básničku o draku a pověděli jsme si, jaký máme dneska den. U tabule jsme poznávali počasí a procvičili jsme si vystoupení na vánoční besídku. :) Po svačince jsme jeli bruslit. Děti se učily správný styl bruslení, střídání nohou a správné držení těla. Jezdily slalom okolo gumových kuželů a jezdily již bez zábran. Nebruslící děti si hrály ve školce s kuchyňkou a domečkem. Probíhaly individuální činnosti (navlékání - rozvoj jemné motoriky, počítání kapiček). :) 

      

23. 11. 2021 - ráno si děti skládaly puzzle (obrázky počasí) a hrály si s obrázky a kolíčky (práce s chybou). Stavěli jsme si z kostek, králi jsme si v domečku a kuchyňce. některé děti si ještě vytvořily obrázek deště a deštníku. :) Ráno jsme se dívali, jak mrazík kouzlil na naší zahradě. Vytvořil jinovatku, kterou jsme si z blízka prohlédli na spadaných listech a pozorovali jsme, jak se v teple rozpouští a stává se z ní voda. Přivítali jsme se v ranním kroužku s novou svolávací písničkou a zopakovali jsme básničku o drakovi. Po svačince jsme si povídali o počasí. Našli jsme obrázky počasí, které odpovídají převážně pro podzimní a zimní čas. S počasím jsme se seznamovali i v anglické chvilce. A s pohybem jsme si pověděli slovíčka Whats the weather?, sunny, windy, rainy, cloudy, cold, snowy, ... Poté si děti poslechly pohádku o větru a následovali činnosti: převyprávění pohádky, odpovědi na otázky k pohádce, dechové hry s draky a vodou (vítr můžeme cítit, slyšet ale i vidět). :) Před vycházkou jsme si nakrájeli ovoce a na adventní věnec a dali jsme si ho usušit. Venku jsme opět pozorovali měnící se přírodu, stromy a ptáčky. :) 

   

22. 11. 2021 - ráno, si děti hrály dle vlastního uvážení. Z každého dítka se stal mrak, který nám pak zapršel na papír (cákání a kapání barev na papír) a zpívali jsme si u toho písničku Prší, prší. Po ranních hrách jsme se přivítali v kroužku u nové svolávací písničky. Pověděli jsme si, o čem si budeme celý týden povídat. Na kalendáři jsme si doplnili, jaký máme dneska den, a jaké je počasí. Povídali jsme si, jaké počasí na podzim už jsme viděli (déšť, sluníčko, mlha, ...) a jaké může ještě přijít (jinovatka, první sníh, ...). Při zvuku deště jsme si zacvičili pondělní jógu a relaxovali jsme u zvuků větru. :) Po svačince jsme našemu mráčkovi domalovali vítr, kterým rozhání spadané listí (zítra si o něm přečteme pohádku). Vybarvili jsme si deštníky, aby na nás déšť nemohl, které jsme následně nalepili na papír. Venku jsme pozorovali jak se postupně změnila podzimní příroda (listí na stromech je už jen po málu, hodně listí na zemi a je hnědé, ...). Prošli jsme se po okolí DS a zavávali jsme vlaku, který nás houkáním pozdravil. :)

      

19. 11. 2021 - dnešní den jsme si náramně užili. Děti si ráno hrály na koberci se stavebnicí, kuchyňkou a po svačince hurá do bazénu. Převlékli jsme se do plavek a šli jsme si pohrát, do malého bazénku - rozsypaly se nám balónky a my jsme je museli posbírat. Čarovali jsme do vody (nácvik plaveckého stylu prsa) a stali se z nás žáby, koníci, čápi a kačenky. Zopakovali jsme si básničku o kapičkách a pak rychle pro pásky a šup do větší hloubky. :) Tam jsme si zatančili Kolo, kolo, mlýnský a vařili jsme jako kuchaři polévku. Tu jsme pak nezapomněli vyfoukat. Vozili jsme se na deskách a jezdili jsme s nima po bazénu. Magdalénka "zachraňovala" plavčíka pomocí plaveckého pásku.  Za odměnu na nás čekala velká skluzavka. :) Dnes hodně dětí udělalo velké pokroky a jsme na ně hrdé.  

 20211119 093452 20211119 090930 20211119 092450

18. 11. 2021 - po příchodu si děti začaly vyrábět svůj obraz ve sněhové vánici. Vybarvily čtvrtku pomocí štětce modrou temperou a prstíky otiskávaly bílou a stříbrnou barvou. Pomocí houbičky potom ťupaly bílou a stříbrnou barvu na spodní část čtvrtky jako zavátou hromadu sněhu. V ranním kroužku jsme si povídali o tom, co jsme včera dělali a pověděli jsme si, jaký máme den dnes. Zopakovali jsme si, jaké oblečení nosíme v chladném počasí a vrhli jsme se na focení, abychom dovršili obrazy dětí ve vánici. Děti si vybraly mezi čepicemi, které donesla paní učitelka. Děti hrdě pózovaly a moc je bavilo dělat, že jim je zima :-). Vystřižené obrázky dětí jsme pak nalepili na jejich obrázek. Výtvory se dětem velmi povedly. Po svačince jsme se naučili novou básničku "Kolem školky chodí mráz". Děti si vypracovaly grafomotorický list, kde obtahovaly šálu a rukavice. Při pobytu venku jsme šli do parku podél kolejí, a protože jsme dnes mašinku nestihli, tak jsme si na ni zahráli. Prošli jsme se cestičkou okolo hřbitova a vrátili jsme se zpět do školky. Zítra se těšíme na další lekci plavání :-).

 20211118 071918   20211118 084816   20211118 101154   20211118 104343

16. 11. 2021 - ráno si děti hrály dle vlastního výběru - kuchyňka, stavba kolejnice, malování. Po přivítání jsme si zacvičili u krátkých pohybových písniček a z ateliéru jsme pozorovali ptáčky létající přez naší zahradu. Viděli jsme hrdličku, straku, vrabčáky a kosa. Po svačince jsme se vrhli na výrobu čepice, která v zimním období k rukavicím neodmyslitelně patří. Děti si dle svého vkusu vybarvily čepici, starší děti si na ni vyzkoušely různé grafomotorické cviky. Poté si čepice vystřihly a bambuli si vytvořily pomocí lepení vaty. Poté jsme si zasoutěžili v oblékací hře. To děti namotivovalo k tomu, aby se co nejrychleji ustrojily do chladného počasí. Části zimního oblečení jsme si nejprve pojmenovali a vrhli jsme se na samotnou soutěž. K našemu překvapení se úžasnou rychlostí oblékl Kryštůfek. Tip pro maminky, jak spojit i doma příjemné s užitečným, užít si zábavu a zároveň se umět bez problému a s radostí obléci. Při pobytu venku jsme se šli projít do okolí školky, pozorovali jsme hejno sýkorek přilétajících na jablůňky a procházkou parkem na nás zatroubila i mašina. Děti mávaly a byly šťastné, že je mašinka pozdravila. Všem přejeme krásně strávený svátek a budeme se na vás těšit ve čtvrtek :-).

    20211116 084450    20211116 095108    20211116 101015    

15. 11. 2021 - ráno si děti hrály dle svého uvážení - kuchyňka, vyšívání, skládání těla holčičky. Po přivítání jsme se seznámili s tématem týdne "Saurus se dobře obléká a otužuje" a u tabule s obrázky jsme si ukázali, jaké oblečení si v tomto období oblékáme a jakým způsobem se můžeme otužovat a posilovat naši imunitu.  U našeho kalendáře jsme si pověděli, jaký máme den, jaké je venku počasí a co se děje v tomto ročním období. Jak se musíme oblékat, když už je venku zima. Po svačince jsme si vyrobili rukavice. Jednu si děti vybarvily fixami a prošily vlnou dle svého výběru. Na druhou si děti vybraly barevný karton a otiskly svou dlaň. Procvičili jsme si krásně jemnou motoriku u stříhání, přesnost a schopnost obkreslovat šablonku. Při pobytu venku jsme si pohráli na zahradě, poběhali si, pojezdili na motorkách a využili jsme suchého počasí na klouzání a houpání. 

     3 tden 7     3 tyden 18     3 tden 13

12. 11. 2021 - ráno si děti hrály dle svého výběru – stavění z kostech, na policii, malování vodovými barvami a voskovkami. Přivítali jsme se v ranním kroužku a šli jsme si zacvičit. Protáhli jsme se jako zvířátka před zimním spánkem a nakonec jsme se stali medvědem, který musel přejít po kamenech v řece, přeskákat spadlé stromy a po stopách dojít až do svého brlohu v jeskyni. Za odměnu, že cestu do jeskyně zvládl, se pak všichni naši medvědi mohli sklouznout na skluzavce. Po svačince čekalo děti divadelní představení o zvířátkách v lese. A šli jsme se projít ven. Prohlíželi jsme si, co počasí a mrazík udělal s listy. Před obědem jsme se ještě podívali na video o lesních zvířatech. 😊 Přejeme pěkný víkend.

        20211112 090608   20211112 095252   20211112 102806

11. 11. 2021 - dnešní den jsme strávili povídáním o svatém Martinovi. Ráno si děti připravily podklad pro obrázek, jak bílý kůň veze sníh (malování modrou vodovkou). Po hrách dětí a malování jsme se přivítali v ranním kroužku, pověděli jsme si, jaký máme dneska den a jaké je počasí (Martin nám sníh zatím bohužel nepřivezl). Pověděli jsme si příběh o svatém Martinovi (co udělal, proč je svatý, jaké jsou pranostiky, …) a podívali jsme se na video, kde jsme si vše zopakovali. Zacvičili jsme si na židličkách – příjezd Martina k městské bráně a darování půlky pláště žebrákovi. Po svačince jsme oslavili narozeniny – Kryštůfkovi jsme zazpívali písničku, pogratulovali a snědli jsem si dobrůtku, kterou s maminkou připravil, děkujeme! 😊 Následně jsme si dodělali obrázek, který jsme začali ráno – nalepení koně a vloček. Před pobytem venku jsem si procvičili grafomotoriku – horní vlnky – Martin skáče na koni. Venku jsme se šli projít do parku, pozorovali jsme změny v přírodě a zopakovali jsme si příběh o Martinovi.  

  20211111 073054   20211111 095519   20211111 101525

10. 11. 2021 - po ranním hrách jsme se přivítali v ranním kroužku, zopakovali jsme si písničku Listopad a pověděli si, jaké máme počasí, jaký je dneska den a co budeme dnes dělat. Po přivítání jsme si zahráli hru Zajíček ve své jamce. Následně jsme si zahráli dvě pohybové hry: Na pelíšky a Sbírání dobrot. Zopakovali jsme si, co které zvíře jí a zkusili jsme jídlo zvířátkům přiřadit. Po svačince jsme měli další lekci bruslení. Děti už jsou méně a méně na zadečku a pěkně s oporou frčí, jezdily mezi kužely a za odměnu je pan trenér povozil na žížale. 😊 Nebruslící děti si ve školce vyrobily svícínky a pohrály si na koberci. Venku jsme pozorovali ptáčky, jak hledají semínka a proběhli jsme se v parku. 😊

     20211110 081024  20211110 083354  20211110 101929  20211110 103030

9. 11. 2021 - ráno si děti hrály dle vlastního výběru. Poslední dobou hrozně rády opravují domeček a vaří si do něj jídlo v kuchyňce. Postupně jsme si vypracovalo PL – zvířátka (ml. dětí – grafomotorika – kroužky, jako pelíšek, st. děti – vybarvovaly zvířátka, která přes zimu spí). Práce s předškolními dětmi – rozvoj zrakového vnímání, orientace (vlevo, vpravo, nad, pod, vedle, za, první, poslední, …). Přivítali jsme se v ranním kroužku a zopakovali jsme si podzimní písničku: Listopad. Po svačince jsme si zahráli sluchovou hru – Kde dupe ježek? Procvičili jsme si jazýčky a pusinky při pohádce o lesních zvířátkách - logochvilka. Procvičování rytmizace a sluchu – rytmizace s oporou slov (starší děti bez opory slov). Poté si děti chvilku hrály a následně jsme šly připravit jablkový závin pro maminky a tatínky. Před obědem jsem se seznámili s novou hrou Já mám …, kdo má … 😊  

  20211109 095242 20211109 094700 20211109 093324

8. 11. 2021 - děti si ráno hrály dle svého výběru (opravovaly domeček, stavěly z lega, hrály si v kuchyňce a s auty). Po skupinkách jsme si vybarvili ježečka a nechali jsme ho uschnout. Přivítali jsme se v ranním kroužku (básnička s pohybem) a také jsme si představili novou holčičku. 😊 Protáhli jsme se při cvičení jógy a poslouchali jsme u toho relaxační hudbu. Jako veverky jsme si posbírali zásoby na zimu (vždy dvě veverky měly jedno doupátko, kam sbíraly kaštany). U kalendáře jsme si zopakovali dny v týdnu. Po svačině jsme se seznámili s novou písničkou Listopad + hra na hudební nástroje. A procvičili jsme uši u sluchové hry: Jakou slyším písničku? Pověděli jsme si, jaká zvířátka žijí v lese, co jedí, kde bydlí, jak je poznáme… Postupně jsme si dodělali ježečky + mladší děti si udělaly grafomotoriku na LCD obrazovku (kruhy). Ven jsme se šli proběhnout na zahradu a hlavně pracovat! Museli jsme poklidit listí, které nám před víkend spadlo ze stromu. 😊

 20211108 083527 20211108 092922 20211108 100335 20211108 103653

5. 11. 2021 - ráno si děti prohlédly vzdělávací video o ptáčcích, ve kterém se dozvěděly vše o daném ptáčkovi a poslechly si i jeho zpěv. Mezi zajímavé ptáčky, které se dětem líbiliy, patří zejména dudek a červenka… Potom si děti pohrály a po svačince jsme jeli na další lekci plavání. Tentokrát jsme hupsli rovnou do malého bazénku, kde si děti pohrály, poklouzaly a hladily vodičku. Poté se na nás vysypaly barevné balónky, které měly děti za úkol posbírat zpět do koše. Poté jsme čarovali a vždy se proměnili na nějaké zvířátko. Byly z nás velké žáby, déšť, krokodýl z řeky Nil a nakonec klovající slepičky. Přešli jsme do středního bazénku, kde jsme plavali srdíčka, lepili jsme na sklo kytičku z pěnových okvětních lístků a zahráli jsme si u dětí oblíbenou hru na mašinku (Jede, jede mašinka, kouří se ji z komínka. Jede, jede do daleka, kde na děti voda čeká.) Na poslední verš z básničky děti skočí sami do vody. Děti potom chtějí několikrát opakovat. Nakonec jsme si ještě zaplavali se žabákem, nejprve na bříšku s nataženýma nohama a potom na zádech. Dětem se dnešní plavání velmi líbilo a těšíme se na příští týden, ve kterém se rozloučíme se zvířátky v lese. Všem přejeme krásný víkend 😊.

    20211105 093256   20211105 093713   20211105 073213

4. 11. 2021 - děti si dnes hodně hrály, jelikož byl pochmurný den, zpříjemnili jsme si ho pohádkami. Znovu jsme shlédli pohádku, jak to bylo na dušičky, která se dětem moc líbila. Po přivítání jsme si zacvičili jógu a se zavřenýma očima jsme relaxovali u ptačího zpěvu. Zopakovali jsme si jací ptáčci odlétají do teplých krajin a jací zůstávají. Po svačince jsme ptáčkům vyrobili krmítka z dřevěných kroužků, které paní učitelka provrtala a děti pomáhaly protahovat provázek. Paní učitelka potom tavnou pistolí přilepila mističky, děti nasypaly slunečnicová semínka a společně jsme šli krmítka zavěsit. Každý den teď můžeme pozorovat ptáčky přilétající ke krmítkům. Pro radost si každé dítko vybarvilo své vlastní krmítko a vystřihly si vytisknuté ptáčky dle vlastního výběru a přilepily si je do krmítka. Všem přejeme krásný čtvrtek a zítra se budeme těšit na další lekci plavání.

     20211104 082957 20211104 091651 20211104 102640

3. 11. 2021 - ráno si děti hrály a vyžádaly si koukání na pohádky o včelích medvídcích. Starší děti si vypracovaly pracovní list vlaštovky, ve kterém obtahovaly různě velké kličky. Poté jsme si u stolečku prohlédli halloweenské obrázky a pojmenovali jsme si je anglicky. Menší děti si udělaly grafomotoriku na LCD obrazovku, kde prstíkem ťukaly zobání pro ptáčky do krmítka. Potom jsme si užili druhou lekci bruslení, kde jsem se opět snažili udržet rovnováhu na bruslích a pomalu se poprvé rozjíždět. Děti se už na ledu válely méně a více stály na nohou a snažily se někam dojet. Honili jsme míčky a po barvičkách jsme je ukládali zpět do krabice. Nebruslící děti se chvilku dívaly, pak se šly projít okolo stadionu a nakonec na nás počkaly v šatně, kde si prohlížely knížku o lese a malovaly si na magnetickou tabulku. 

    20211103 075739 20211103 075036 20211103 103339

2. 11. 2021 - ráno si děti hrály se sovičkovou skládačkou, kde podle předloh skládaly různě barevné varianty. Poté si spontánně ve spolupráci postavily velkou kolej na vláčky. Na připravenou šablonu sovy nalepenou na tmavém papíře si děti otiskly ruce jako křidélka sovy. V ranním kruhu jsme se seznámili s tématem týdne a vysvětlili jsme si, že někteří ptáci odlétají do teplých krajin a některé tu zůstávají přes zimu. Známé ptáčky jsme si pojmenovali a roztřídili je podle obrázků do teplých krajin nebo do krmítka v zimě. U okna jsme pozorovali spadané listí na naší zahradě a všímali si ptáčků přilétajících na zahradu. Už je na čase pro ptáčky udělat krmítko. Podívali jsme se na výuková videa, co dělají ptáčci v zimě, čím se živí a proč ti ostatní odlétají a vrací se až na jaře. Po svačince si děti na sovičku nalepily listí a dolepily oči a zobáček. Po zaschnutí jsme celý obrázek dotvořili bílou fixou a domalovali jsme noční oblohu. Při pobytu venku jsme se šli projít do parku, kde jsme si zopakovali známé stromy a pozorovali jsme, jak padá listí a jak už jsou některé stromy téměř holé. Zahopkali jsme si jako ptáčci a jiná lesní zvířátka a při mrholení jsme se vrátili zpět do školky. Před obědem jsme si ještě připomněli památku zesnulých a vysvětlili jsme si rozdíl mezi dušičkami a Halloweenem. Shlédli jsme pohádku z Chaloupky na vršku – Jak to bylo na dušičky.

  20211102 082816  20211102 100316 20211102 091859

1. 11. 2021 - dnes jsme si užili Halloweenskou párty. Děti si ráno pinkaly balónky a hrály si dle své chuti. Malé děti si vypracovaly pracovní list, ve kterém spojovaly vždy dva stejné obrázky. Starší děti si vypracovaly strašidelný pracovní list s počítáním, kde podle zadání vybarvovaly daný počet obrázků. V ranním kruhu jsme si pověděli, jaký nám začal měsíc – listopad a co se v tento měsíc děje. Pověděli jsme si, co je to Halloween a zatančili jsme si na strašidelné písničky Míši Růžičkové. Do čarovného klobouku paní učitelky dávaly určený počet barevných papírových balónků. Po svačince jsme dlabali dýně a vyřezávali jsme je dle požadavků dětí. Děti si vyzkoušely práci a zopakovali jsme si bezpečné zacházení s kuchyňským nářadím. Také jsme oslavili narozeniny Kristiánka, 3 roky! Poté jsme si šli ven užít podzimního sluníčka, zazimovali jsme záhonky, shrabali jsme listí a jezdili jsme na motorkách a odstrkovadlech.

       20211101 085306 20211101 103004 20211101 110112

Rychlý kontakt

saurus paticka
SQS vzdělávací centrum - DS SAURUS
Havlíčkova 416, 509 01 Nová Paka
Telefon: +420 774 790 055
E-mail: saurus@sqs-fiber.cz
web: www.sqs-saurus.cz
Zřizovatel SQS Vláknová optika a. s., Komenského 304, 509 01 Nová Paka, IČ: 60913037, DIČ: CZ60913037